Değerli Üyelerimiz,

GESİFED sizlerin de destek ve özverili çalışmalarıyla geliştirdiği Ege Hikayesi Projesini başlatıyor! 

Ege Hikayesi ile bölgede sürdürülebilir sosyal-kültürel ve ekonomik kalkınmayı hedefliyor ve bölge değerlerimizin belirlenmesine, geliştirilmesine ve tanıtılmasına hep birlikte odaklanıyoruz. Bunun ilk etabında Geleceği Paylaş Sivil İnsiyatifi ile birlikte bir “Fikir Maratonu” başlatıyoruz.

Ödüllü Fikir Maratonuna herkes kolaylıkla katılabilir!

Fikir Maratonu ile bölgemizin değerleriyle ilgili konularda mümkün olan en geniş kitleyi bilgilendirmeyi, onları pozitif düşünmeye, fikir üretmeye ve katılıma teşvik etmeyi hedeflemekteyiz. 

Mobil uygulamalar üzerinden düzenlenen Fikir Maratonu, her biri farklı alanlarda 3’er haftalık 3 proje ile başlıyor. Her bir projede, en başarılı bulunan 5 fikrin sahibi yöresel lezzetler sepeti ile ödüllendirilecektir. Fikirler GESİFED Seçici Kurulu tarafından anonim olarak seçilecektir. 

3 projenin sonunda maratonda en başarılı bulunan fikir bölgemizdeki lüks otelde 2 kişilik hafta sonu konaklaması, en başarılı 2. ve 3. fikirler ise bölge lezzetlerinin sunulduğu bir restaurantta 2 kişilik akşam yemeği ile ödüllendirilecektir. 

Sizler, çalışanlarınız, eş dost ve arkadaşlarınız, çocuklarınız…kısaca çevrenizdeki herkes web sitesinde yer alan uygulamayı akıllı telefonlarına indirerek maratona katılabilir. Bölge kalkınmasına destek olurken yaratıcılığını geliştirip ödüller de kazanabilir. 

Web sitemiz:  egehikayesi.org